sâmbătă, 18 iulie 2015

Steven Gerrard debut spectaculos pt LA Galaxy in USA Major League Soccer

Steven Gerrard a debutat excelent in campionatul Major league Soccer din SUA, pentru Los Angeles Galaxy: gol, pasa de gol si a scos un penalty in victoria 5-2 cu San Jose Earthquakes!

Omul meciului a fost insa un alt jucator adus din Premier League - Robbie Keane - care a reusit un hat-trick!

Si pentru ca spectacolul sa fie total, in minutul 25 era 2-0 pentru San Jose Earthquakes, keane in minutul 30 si Steven Gerrard in minutul 37 restabilind egalitatea pana la pauza!

Echipa lui Los Angeles Galaxy: Rowe; DeLaGarza, Gargan, Leonardo, Rogers; Husidic, Juninho, Walker (Maganto 82), Lletget, Gerrard (Buddle 88); Keane

Au marcat: Keane 30 (pen), 64, 80 (pen); Gerrard 37; Lletget 90+2, respectiv Amarikwa 22, 25